Doprava pro ČR zdarma při nákupu nad 5000 Kč a pro SR od 197 EUR.

Stříbrná známka Madona Zbraslavská

Neohodnoceno
 
  • 1 z 2
 

Stříbrná plaketa s motivem známky Madony Zbraslavské 25 Kč od „otce“ slovenské koruny, medailéra Drahomíra Zobeka ... Celý popis 

Specifikace

Ryzost: 925/1000 Ag
Rozměr: 45 x 55 mm
Hmotnost: 32 g
Provedení: Proof (neboli PP, prvotřídní kvalita)
Autor návrhu: Drahomír Zobek
Ražba: Mincovňa Kremnica š.p
Další parametry  

 

Dostupnost na dotaz
6 500 Kč / ks
Kód produktu 195
Kategorie Drahomír Zobek
Položka byla vyprodána...
 

Stříbrná plaketa s motivem příležitostní poštovní známky Umění doby Karla IV. - Madona Zbraslavská 25 Kč,  od „otce“ slovenské koruny, významného slovenského medailéra Drahomíra Zobeka. Drahomír Zobek je autorem výtvarných návrhů slovenských oběhových mincí (1993), replik mincí a množství medailí (ražených i litých), vyznamenání, odznaků, medailiček, žetonů, magnetek, ... Na mincích používá jako značku iniciály jména a příjmení "DZ" nebo jen "Z".

Obraz Madona zbraslavská je nejcennějším a nejreprezentativnějším dochovaným obrazem s polofigurou Madony. Deska je z lipového dřeva. Malíř obraz maloval velmi pracnou technikou; pro modrý plášť Madony použil nejdražší pigment - rozemletý polodrahokam lapis lazuli, a nešetřil ani zlatem. Pozadí a rám jsou bohatě zlacené, gravírované a puncované, zlatě zdobený je i oděv Madony a košilka dítěte. Četné perly a drahokamy byly osazeny až r. 1661. Obraz Madony zbraslavské na známce je doplněn texty PRAHA, KOL. 1345, MADONA ZBRASLAVSKÁ, KOSTEL SV. JAKUBA ST., PRAHA-ZBRASLAV.

 

Autor: Drahomír Zobek
Rozměr: 45 x 55 mm
Hmotnost: 32 g
Ražba: Mincovňa Kremnica š.p.
Ryzost: 925/1000 Ag
Provedení: proof (prvotřídní kvalita)
Náklad: 200 ks
Země původu: Slovenská republika