Vážení zákazníci, od 20.5. 2022 do 30.5. 2022 máme zavřeno. Veškeré objednávky přijaté od 20.5. 2022 budou postupně vyřízeny po otevření, tedy od 30.5. 2022. Děkujeme za pochopení.

Sběratelské Euro bankovky a Euro mince - sběratelské potřeby

Jak říká Wikipedie, Euro bylo ustanoveno 1. ledna 1999 a eurobankovky a mince vešly v platnost 1. ledna 2002. Od roku 2013 jsou v rámci nové série Europa eurobankovky emitovány s pozměněným designem a vyšší ochranou proti padělání.

I když je Euro velmi nová záležitost, stávají se jeho nositelé sběratelsky atraktivním artiklem. V souvislosti s Eurem jsou sbírány především:

  • oběhové mince, 
  • speciální mince, 
  • oběhové bankovky
  • nyní stále častěji i tzv. 0 Euro bankovky.

 

Německá euromince s národní zadní stranou

0 Euro bankovky

Zero Euro bankovky (nebo prostě jen 0 Euro bankovky) jsou mezi sběrateli oblíbené suvenýrové bankovky. Emisí, prakticky vždy soukromého emitenta, povoluje Evropská centrální banka (ECB). I když se jedná o "schválené bankovky", jejich nominální honodta je 0 EUR. Jedná se tedy o bankovky s nulovou nominální hodnotou.

0 Euro bankovka s nulovou nominální hodnotou

Myšlenka těchto bankovek pochází z Francie. Jejich autor Richard Faille, tvůrce populárních suvenýrů ve francouzské měně, se v roce 2015 rozhodl vytvořit bankovky podporující cestovní ruch. Bankovky jsou tištěny v soukromými emitenty a sdílejí mnoho stejných charakteristik skutečného eura, kromě toho, že jsou označeny jako „0“ a nejedná se tedy o legitimní finanční měnu. V současné době již existují stovky Euro bankovek s různými motivy od Karla Gotta po Euro bankovku s Mao Ce Tungem, Karlem Marxem, či dokonce se Stalinem. Vedle známých osobností jsou 0 Euro bankovky věnovány především městům a významným historickým památkám.

 

Produkty pro euro mince a euro bankovky z naší nabídky

Na sběratele Euro mincí a 0 Euro bankovek (tedy především již zmínených 0 Euro bankovek či zero Euro bankovek) myslíme i v rámci našeho eshopu.

1881_album-euro-souvenir-na-200-bankovek-0-euro-suvenyr-leuchtturm-358046-lighthouse

V rámci naší nabídky by vás mohlo zaujmout například: