Doprava pro ČR zdarma při nákupu nad 5000 Kč a pro SR od 197 EUR.

Sběratelské Euro bankovky a Euro mince - sběratelské potřeby

Jak říká Wikipedie, Euro bylo ustanoveno 1. ledna 1999 a eurobankovky a mince vešly v platnost 1. ledna 2002. Od roku 2013 jsou v rámci nové série Europa eurobankovky emitovány s pozměněným designem a vyšší ochranou proti padělání.

I když je Euro velmi nová záležitost, stávají se jeho nositelé sběratelsky atraktivním artiklem. V souvislosti s Eurem jsou sbírány především:

  • oběhové mince, 
  • speciální mince, 
  • oběhové bankovky
  • nyní stále častěji i tzv. 0 Euro bankovky.

 

Německá euromince s národní zadní stranou

0 Euro bankovky

Zero Euro bankovky (nebo prostě jen 0 Euro bankovky) jsou mezi sběrateli oblíbené suvenýrové bankovky. Emisí, prakticky vždy soukromého emitenta, povoluje Evropská centrální banka (ECB). I když se jedná o "schválené bankovky", jejich nominální honodta je 0 EUR. Jedná se tedy o bankovky s nulovou nominální hodnotou.

0 Euro bankovka s nulovou nominální hodnotou

Myšlenka těchto bankovek pochází z Francie. Jejich autor Richard Faille, tvůrce populárních suvenýrů ve francouzské měně, se v roce 2015 rozhodl vytvořit bankovky podporující cestovní ruch. Bankovky jsou tištěny v soukromými emitenty a sdílejí mnoho stejných charakteristik skutečného eura, kromě toho, že jsou označeny jako „0“ a nejedná se tedy o legitimní finanční měnu. V současné době již existují stovky Euro bankovek s různými motivy od Karla Gotta po Euro bankovku s Mao Ce Tungem, Karlem Marxem, či dokonce se Stalinem. Vedle známých osobností jsou 0 Euro bankovky věnovány především městům a významným historickým památkám.

 

Produkty pro euro mince a euro bankovky z naší nabídky

Na sběratele Euro mincí a 0 Euro bankovek (tedy především již zmínených 0 Euro bankovek či zero Euro bankovek) myslíme i v rámci našeho eshopu.

1881_album-euro-souvenir-na-200-bankovek-0-euro-suvenyr-leuchtturm-358046-lighthouse

V rámci naší nabídky by vás mohlo zaujmout například: