Vážení zákazníci, od 20.02. do cca 10.03. 2024 je eshop ze zdravotních důvodů (rehabilitace) zcela zavřený bez možností objednávání zboží. Objednávky uskutečněné do 20.2. budou vyřízeny nejpozdějí do 22.02.2024. Děkujeme za pochopení.

2018 - kolektiv AUREA Numismatika: Papírová platidla Československo, Česká a Slovenská republika 1918-2018

Neohodnoceno
 
Akce Novinka Nepoužité
  • 1 z 2
 

Zcela nový ceník bankovek. Rok vydání 2018 - první vydání!

Aktuální, přehledně zpracovaný ceník papírových platidel Československa, České a Slovenské republiky s tržnými cenami uvedenými v Kč. 

Katalog obsahuje informace a fotografie všech vydaných bankovek a státovek, uvedeny jsou všechny druhy perforací, anulátů a bankovních vzorů.

Katalog nabízí snadnou orientaci pro začínající i pokročilé sběratele! ... Celý popis

Dostupnost zcela vyprodáno - již nedostupné
224 Kč / ks
Kód produktu 1275
Kategorie Nová numismatická literatura
Položka byla vyprodána...
 

Zcela nový ceník bankovek 1918 - 2018. První vydání!

Aktuální, přehledně zpracovaný ceník papírových platidel Československa, České a Slovenské republiky s tržnými cenami uvedenými v Kč.

Katalog obsahuje informace a fotografie všech vydaných bankovek a státovek, uvedeny jsou všechny druhy perforací, anulátů a bankovních vzorů. Všechny fotografie jsou barevné, ve vysokém rozlišení na kvalitním křídovém papíře.

Cílem tohoto nového katalogu papírových platidel není vytvoření další alternativy toho, co je již zavedené a léty vyzkoušené. Tento katalog má hrát především roli přehledného aktuálního ceníku vhodného pro začínající i pokročilé sběratele. V záhlaví každé položky je proto uveden odkaz na poslední vydání katalogu “Papírová platidla Československa, České a Slovenské republiky 1919 – 2010“ (Bajer, Holna, Kohout). Novinkou se kterou katalog přichází je zejména rozdělení tzv. sběratelských perforací podle typu, eventuálně i polohy. Pokud existují, jsou ve spodním oddílu uvedeny základní varianty anulátů a bankovních vzorů.

V některých případech došlo i ke zpřesnění způsobu rozlišení jednotlivých variant bankovek. Např. pokud byla bankovka tištěna ve více tiskárnách, a lze je při tom od sebe odlišit podle sériového písmena, pak je tento fakt vždy důvodem pro rozdělení na samostatné varianty. U některých bankovek byly zařazeny i nově prokázané varianty.

V katalogu jsou uvedeny všechny oficiálně vydaná platidla. Z nevydaných jsou zařazeny pouze taková, která se alespoň čas od času vyskytují na našem sběratelském trhu. Přestože nikdy neobíhala, byli do katalogu začleněny z důvodu lepší přehlednosti přímo do chronologické řady vydaných platidel.

Naopak zcela záměrně je vynechána většina ostatních státovek a bankovek, jenž jsou z pohledu klasického sběratelství zcela nedostupné a jejich prezentace v tomto ceníku by tak byla nadbytečná. To samé se týká návrhů realizovaných i nerealizovaných státovek či bankovek, resp. jejich tiskových zkoušek.

Stav: nové zboží
Celý název: Papírová platidla Československo, Česká a Slovenská republika 1918-2018
Autor: kolektiv autorů
Vydal(a): aukční dům AUREA Numismatika
Rok vydání: 2018
Vydání: 1. vydání
Jazyk: český
Ilustrace: barevné
Počet stran: 216
Rozměr: 12,5 x 18,0 x 1,3 cm
Hmotnost: 296 g
Vazba: měkká - brožovaná (paperback)
Sazba DPH: 10 % (druhá snížená sazba DPH)