Doprava pro ČR zdarma při nákupu nad 5000 Kč a pro SR od 197 EUR.

2018 - kolektiv AUREA Numismatika: Papírová platidla Československo, Česká a Slovenská republika 1918-2018

Neohodnoceno
 
Akce Novinka Nepoužité
  • 1 z 2
 

Zcela nový ceník bankovek. Rok vydání 2018 - první vydání!

Aktuální, přehledně zpracovaný ceník papírových platidel Československa, České a Slovenské republiky s tržnými cenami uvedenými v Kč. 

Katalog obsahuje informace a fotografie všech vydaných bankovek a státovek, uvedeny jsou všechny druhy perforací, anulátů a bankovních vzorů.

Katalog nabízí snadnou orientaci pro začínající i pokročilé sběratele! ... Celý popis

Dostupnost zcela vyprodáno - již nedostupné
224 Kč / ks
Kód produktu 1275
Kategorie Nová numismatická literatura
Položka byla vyprodána...
 

Zcela nový ceník bankovek 1918 - 2018. První vydání!

Aktuální, přehledně zpracovaný ceník papírových platidel Československa, České a Slovenské republiky s tržnými cenami uvedenými v Kč.

Katalog obsahuje informace a fotografie všech vydaných bankovek a státovek, uvedeny jsou všechny druhy perforací, anulátů a bankovních vzorů. Všechny fotografie jsou barevné, ve vysokém rozlišení na kvalitním křídovém papíře.

Cílem tohoto nového katalogu papírových platidel není vytvoření další alternativy toho, co je již zavedené a léty vyzkoušené. Tento katalog má hrát především roli přehledného aktuálního ceníku vhodného pro začínající i pokročilé sběratele. V záhlaví každé položky je proto uveden odkaz na poslední vydání katalogu “Papírová platidla Československa, České a Slovenské republiky 1919 – 2010“ (Bajer, Holna, Kohout). Novinkou se kterou katalog přichází je zejména rozdělení tzv. sběratelských perforací podle typu, eventuálně i polohy. Pokud existují, jsou ve spodním oddílu uvedeny základní varianty anulátů a bankovních vzorů.

V některých případech došlo i ke zpřesnění způsobu rozlišení jednotlivých variant bankovek. Např. pokud byla bankovka tištěna ve více tiskárnách, a lze je při tom od sebe odlišit podle sériového písmena, pak je tento fakt vždy důvodem pro rozdělení na samostatné varianty. U některých bankovek byly zařazeny i nově prokázané varianty.

V katalogu jsou uvedeny všechny oficiálně vydaná platidla. Z nevydaných jsou zařazeny pouze taková, která se alespoň čas od času vyskytují na našem sběratelském trhu. Přestože nikdy neobíhala, byli do katalogu začleněny z důvodu lepší přehlednosti přímo do chronologické řady vydaných platidel.

Naopak zcela záměrně je vynechána většina ostatních státovek a bankovek, jenž jsou z pohledu klasického sběratelství zcela nedostupné a jejich prezentace v tomto ceníku by tak byla nadbytečná. To samé se týká návrhů realizovaných i nerealizovaných státovek či bankovek, resp. jejich tiskových zkoušek.

Stav: nové zboží
Celý název: Papírová platidla Československo, Česká a Slovenská republika 1918-2018
Autor: kolektiv autorů
Vydal(a): aukční dům AUREA Numismatika
Rok vydání: 2018
Vydání: 1. vydání
Jazyk: český
Ilustrace: barevné
Počet stran: 216
Rozměr: 12,5 x 18,0 x 1,3 cm
Hmotnost: 296 g
Vazba: měkká - brožovaná (paperback)
Sazba DPH: 10 % (druhá snížená sazba DPH)