Doprava pro ČR zdarma při nákupu nad 5000 Kč a pro SR od 197 EUR.

2017 - Nolč: Numismatika - peníze v českých zemích

Neohodnoceno
 
Nepoužité
  • 1 z 2
 

Vydejte se za dobrodružstvím mincí a bankovek naší bohaté historie! Kniha obsahuje vyjímatelné kopie středověkých mincí, papírových bankovek a státovek. Je jich vevnitř mnohem víc, než je na fotce vidět!

Vstupte do dějin naší země a podívejte se, ve které době se užívaly jaké peníze. Publikace vás povede chronologicky od počátku, kdy ještě fungoval směnný obchod, všimne si mincí keltských denárů zavedených Přemyslovci a dále po sobě nastupujících brakteátů a grošů ... Celý popis

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 1 490 Kč
Ušetříte 440 Kč (–29 %)
1 050 Kč / ks
Kód produktu 493
Kategorie Nová numismatická literatura
Položka byla vyprodána...
 

Vstupte do dějin naší země a podívejte se, ve které době se užívaly jaké peníze. Publikace vás povede chronologicky od počátku, kdy ještě fungoval směnný obchod, všimne si mincí keltských denárů zavedených Přemyslovci a dále po sobě nastupujících brakteátů a grošů. Zjistíte, kterými dukáty se platilo v době vlády Habsburků, kdy nastoupily tolary a kdy je nahradily zlatky a ty zase koruny.

Československá první republika patří mezi silné okamžiky v našich dějinách – hospodářsky jsme velice dobře prosperovali. Tento fakt se samozřejmě odráží na pestrosti a kráse tehdejších platidel. Naopak protektorát přinesl Čechům ponížení a finanční ztráty. Socialistické bankovky zrcadlí ideologii a budovatelský optimismus tehdejší doby – a i ony tvoří nedílnou součást naší historie

Kniha postupuje krok za krokem až po současnost, kdy stojíme před zavedením eura. „Muzeum“ v knize obsahuje desítky dobových fotografií, obrazů a kreseb. V kapsách navíc najdete repliky středověkých mincí a kopie nejpozoruhodnějších bankovek a státovek. Přivoňte ke koloritu každé doby, životnímu stylu. Poznejte její hlavní panovníky, platidla, která tehdy zemí kolovala. Přečtěte si, co si mohli lidé za určitou částku koupit.

Seznamte se s fotokopiemi jedinečných starožitností – mincí, bankovek i státovek. Dotkněte se jich. Poznejte autory těchto skvělých výtvorů! Vždyť platidla jsou skutečnými uměleckými díly. Budí naši úctu i obdiv.

Stav: nové zboží
Celý název: Numismatika - peníze v českých zemích
Autor: Nolč Jiří
Vydal(a): Edika
Rok vydání: 2017
Vydání: 2. vydání (upravené)
Jazyk: český
Ilustrace: barevné
Počet stran: 64
Rozměr: 23,6 x 29,7 x 3,0 cm
Hmotnost: 1 206 g
Vazba: vázaná s laminovaným matným potahem, bez přebalu v ochranné krabici
ISBN: 978-80-266-1135-6
EAN: 9788026611356
Sazba DPH: 10 % (druhá snížená sazba DPH)