Doprava pro ČR zdarma při nákupu nad 5000 Kč a pro SR od 197 EUR.

2013 - Revenda: Peníze a zlato

Neohodnoceno
 
Nepoužité
 

Kniha Peníze a zlato (2. aktualizované vyd.) pedagoga a odborníka v oboru peněžní ekonomie a bankovnictví Zbyňka Revendy představuje zásadní příspěvek do diskuse o možnostech obnovení tzv. zlatého standardu (uplatnění zlata v peněžních funkcích), kterou v posledních letech v souvislosti s finanční a ekonomickou krizí vyvolaly články publikované v zahraničním i českém tisku ... Celý popis

Dostupnost na objednávku do 7 dnů
Běžná cena 399 Kč
Ušetříte 104 Kč (–26 %)
295 Kč / ks
Kód produktu 484
Kategorie Nová numismatická literatura
Položka byla vyprodána...
 

Kniha Peníze a zlato (2. aktualizované vyd.) pedagoga a odborníka v oboru peněžní ekonomie a bankovnictví Zbyňka Revendy představuje zásadní příspěvek do diskuse o možnostech obnovení tzv. zlatého standardu (uplatnění zlata v peněžních funkcích), kterou v posledních letech v souvislosti s finanční a ekonomickou krizí vyvolaly články publikované v zahraničním i českém tisku. Autoři těchto článků v některých případech nejenže došli k závěru, že „návrat“ zlata je realizovatelný, ale dokonce jej přímo požadovali z důvodu umožnění emise peněz libovolným subjektům.

Profesor Revenda v knize shrnuje historii peněz a peněžních systémů (která byla v podstatě od svých počátků až do poměrně nedávné doby spojena s drahými kovy – zlatem a stříbrem) a podrobně se věnuje úloze zlata v peněžním oběhu. Popisuje vývoj různých forem peněz od zlatých peněz až po současné peníze nekryté zlatem a za zlato nesměnitelné. V teoretické rovině i na konkrétních číselných údajích, především z České republiky, Spojených států a Evropské měnové unie analyzuje úvahy o obnovení role zlata v peněžním systému – a dokazuje jejich nereálnost. Kritickou pozornost věnuje rovněž tzv. svobodnému bankovnictví, jehož zastánci jsou relativně méně striktní ve svých požadavcích na zlato, a dokládá nekonzistentnost a iluzornost úvah o možnostech jeho obnovení, resp. reálného fungování. Ideální „zlatý systém“ by byl možná nádherný, avšak zastánci obnovení systému peněz plně krytých zlatem, za zlato neomezeně směnitelných a emitovaných různými (bankovními i nebankovními) subjekty vycházejí z neúplných, značně zkreslených a v některých směrech idealistických (či snad lépe „ideologizovaných“) a naivních představ o současné realitě, a to nejen ekonomické.

Kniha, která vyšla s přispěním AKRO investiční společnosti, a. s., je určena studentům vysokých škol ekonomického zaměření, pracovníkům v bankovním sektoru a pochopitelně i všem ostatním zájemcům o problematiku vztahů mezi penězi a zlatem. Odborným oponentem publikace byl Prof. Ing. Milan Žák, CSc..

První vydání této knihy vyšlo v roce 2010.

Stav: nové zboží
Celý název: Peníze a zlato
Autor: Revenda Zbyněk
Vydal(a): Managment press
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2013
Vydání: 2. vydání (aktualizované)
Jazyk: český
Ilustrace: černobílé
Počet stran: 272
Rozměr: 16,5 x 23,5 x 1,7 cm
Hmotnost: 534 g
Vazba: vázaná s laminovaným matným potahem, bez přebalu
ISBN: 978-80-7261-260-4
EAN: 9788072612604
Sazba DPH: 10 % (druhá snížená sazba DPH)
Poznámka: Odborný oponent publikace je Prof. Ing. Milan Žák, CSc., První vydání této knihy vyšlo v roce 2010.