Doprava pro ČR zdarma při nákupu nad 5000 Kč a pro SR od 197 EUR.

2018 - Kudweis: Encyklopedie numismatiky a notafilie - obecná sběratelská terminologie

Neohodnoceno
 
Akce Novinka Nepoužité
  • 1 z 2
 

Bohatě ilustrovaná Encyklopedie numismatiky a notafilie s podtitulem Obecná sběratelská terminologie dává už svým názvem tušit, že jde o dílo, které se věnuje otázce sběratelství ze širšího pohledu, než je obvyklé.

Přednostně se zabývá sběratelstvím mincí a bankovek. Vedle numismatiky a notafilie je v knize věnován prostor i dalším sběratelským oblastem, jako je sběratelství odznaků, řádů a vyznamenání nebo známek ... Celý popis

Toto zboží lze poslat jako obyčejné psaní (tj. balíček do 1 kg, výška do 2 cm). Do obyčejného psaní se vejde 1 balení tohoto produktu.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 449 Kč
Ušetříte 160 Kč (–35 %)
289 Kč / ks
Kód produktu 1632
Kategorie Nová numismatická literatura
Položka byla vyprodána...
 

Bohatě ilustrovaná Encyklopedie numismatiky a notafilie s podtitulem Obecná sběratelská terminologie dává už svým názvem tušit, že jde o dílo, které se věnuje otázce sběratelství ze širšího pohledu, než je obvyklé.

Přednostně se zabývá sběratelstvím mincí a bankovek. Vedle numismatiky a notafilie je v knize věnován prostor i dalším sběratelským oblastem, jako je sběratelství odznaků, řádů a vyznamenání nebo známek. V menší míře uvádí termíny z oblasti mineralogie, bibliofilie, sběratelství skleněných předmětů či z oblasti sběratelství kuriozit: lahvových víček, různých variant platebních karet nebo pohlednic. Nadto obsahuje řadu obecně platných termínů, které se ke sběratelství vztahují.

Cílovou čtenářskou skupinou jsou dlouholetí i začínající sběratelé, kterým by encyklopedie měla posloužit jako vodítko či rádce v jejich snažení.

Miloš Kudweis (1955) je český histolog, cytolog, histochemik a zejména uznávaný přední český a mezinárodní odborník na problematiku moderních bankovek, kde se výrazným způsobem zasloužil o popularizaci sběratelského oboru notafilie. Je autorem přibližně 150 odborných a zájmových publikací. V současné době spolupracuje s časopisy Mince & Bankovky, IBNS Journal, Banknotes of the World (Rusko), Australasian Coin and Banknote Magazine, Banknotes (Portugalsko), The Bank‘s Treasury Funds and JGS Services Japan; Paper Money (USA) a Norges Bank Papers. Pravidelně publikuje v zahraničních odborných numismatických a notafilických časopisech a v reportech řady centrálních bank. Je členem Society of Paper Money Collectors, kde pracuje v redakci nových bankovek Banknote News. Působí jako výkonný redaktor online magazínu o numismatice a notafilii Numin.cz a rovněž jako koordinátor uznávaného online katalogu moderních bankovek v USA.

Stav: nové zboží
Celý název: Encyklopedie numismatiky a notafilie - obecná sběratelská terminologie
Autor: Kudweis Miloš
Vydal(a): Barrister & Principal
Místo vydání: Brno
Rok vydání: 2018
Vydání: 1. vydání
Jazyk: český
Ilustrace: barevné
Počet stran: 207
Rozměr: 16.5 x 23,7 x 1,5 cm
Hmotnost: 584 g
Vazba: vázaná s laminovaným lesklým potahem, bez přebalu
ISBN: 978-80-7364-071-2
EAN: 9788073640712
Sazba DPH: 10 % (druhá snížená sazba DPH)