Doprava pro ČR zdarma při nákupu nad 5000 Kč a pro SR od 197 EUR.

Euro souvenir - 0 euro bankovka

Autorem myšlenky Euro Souvenir bankovek je Francouz Richard Faille. Ten v roce 1996 započal spolupráci s "Monnaie de Paris" - francouzskou mincovnou. Jeho provotním cílem bylo razit personalizované medaile, které by turisticky atraktivní místa (muzea, hrady a zámky apod.) nabízela svým návštěvníkkům jako suvenýr. S nápadem byl úspěšný a během 18 let prodal více než 60 milionů těchto turistických suvenýrů.

Později v roce 2015 přišel Richard Faille s dalším konceptem, kterým navázal na úspěšnou ražbu a prodej medailí. Přišel s myšlenkou bankovky s nulovou nominální hodnotou (tj. 0 euro bankovkou), kterou nazval Euro Souvenir. Koncept se rychle rozšířil nejprve ve Francii, později po celé Evropské unii. Od roku 2018 se tento koncept rozšířil i na Slovensko a do České republiky. Koncept Euro Souvenir však překročil už i hranice Eurozóny, či dokonce Evropské unie a několik bankovek bylo vydaných v zemích jako je USA, Rusko a Čína.

Formát bankovky: 135x74 mm

0 euro bankovka - skutečná bankovka

Jednou s příjemných vlastností 0 euro bankovky je skutečnost, že na eurové bankovky (byť samozřejmě s nulovou nominální hodnotou) opět přináší národní motivy. To je v prostřední unifikované evropské měny příjemnou změnou. Byť samozřejmě tyto bankovky nejsou v oběhu. Euro Souvenir jako skutečná bankovka nejen vypadá, ale skutečnou bankovkou také je. Je vytištěna na skutečný bankovní papír s příslušnými ochrannými prvky a to samozřejmě včetně hologramu. Jinými slovy podléhá tisk těchto bankovek stejným standardům jako tisk euro bankovek s nenulovou nominální hodnotou.

Motivy 0 euro bankovky

0 Euro bankovky jsou tištěny na základě licence soukromými emitenty. Některé jejich motivy jsou kontroverzní a tím rozhodně nemyslíme bankovku s Karlem Gottem, neboť mezi motivy patří i (slušně řečeno) kontroverzní osoby jako např. Mao ce Tung, Karel Marx, Vladimir Iljič Lenin nebo Josif Vissarionovič Stalin.

 stalin banknote