Vážení zákazníci, od 22.2.2021 do 14.3.2021 máme zavřeno. Nejsme nemocní. Potřebujeme jen zpracovat daňové přiznání, lépe uspořádat produkty v eshopu a doplnit celou řadu zboží, jenž máme skladem, ale dosud nebyl čas je přidat na eshop. Veškeré objednávky přijaté od 22.2.2021 budou postupně vyřízeny až po otevření, tedy od 15.3.2021. V případě dotazů prosím volejte 727 854 064. Děkujeme za pochopení.

Euro souvenir - 0 euro bankovka

Autorem myšlenky Euro Souvenir bankovek je Francouz Richard Faille. Ten v roce 1996 započal spolupráci s "Monnaie de Paris" - francouzskou mincovnou. Jeho provotním cílem bylo razit personalizované medaile, které by turisticky atraktivní místa (muzea, hrady a zámky apod.) nabízela svým návštěvníkkům jako suvenýr. S nápadem byl úspěšný a během 18 let prodal více než 60 milionů těchto turistických suvenýrů.

Později v roce 2015 přišel Richard Faille s dalším konceptem, kterým navázal na úspěšnou ražbu a prodej medailí. Přišel s myšlenkou bankovky s nulovou nominální hodnotou (tj. 0 euro bankovkou), kterou nazval Euro Souvenir. Koncept se rychle rozšířil nejprve ve Francii, později po celé Evropské unii. Od roku 2018 se tento koncept rozšířil i na Slovensko a do České republiky. Koncept Euro Souvenir však překročil už i hranice Eurozóny, či dokonce Evropské unie a několik bankovek bylo vydaných v zemích jako je USA, Rusko a Čína.

Formát bankovky: 135x74 mm

0 euro bankovka - skutečná bankovka

Jednou s příjemných vlastností 0 euro bankovky je skutečnost, že na eurové bankovky (byť samozřejmě s nulovou nominální hodnotou) opět přináší národní motivy. To je v prostřední unifikované evropské měny příjemnou změnou. Byť samozřejmě tyto bankovky nejsou v oběhu. Euro Souvenir jako skutečná bankovka nejen vypadá, ale skutečnou bankovkou také je. Je vytištěna na skutečný bankovní papír s příslušnými ochrannými prvky a to samozřejmě včetně hologramu. Jinými slovy podléhá tisk těchto bankovek stejným standardům jako tisk euro bankovek s nenulovou nominální hodnotou.

Motivy 0 euro bankovky

0 Euro bankovky jsou tištěny na základě licence soukromými emitenty. Některé jejich motivy jsou kontroverzní a tím rozhodně nemyslíme bankovku s Karlem Gottem, neboť mezi motivy patří i (slušně řečeno) kontroverzní osoby jako např. Mao ce Tung, Karel Marx, Vladimir Iljič Lenin nebo Josif Vissarionovič Stalin.

 stalin banknote

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.