Doprava pro ČR zdarma při nákupu nad 5000 Kč a pro SR od 197 EUR.

Udržitelnost

Ve snaze o šetrnější přístup k životnímu prostředí a podporu udržitelných praktik, balíme většinu zásilek (cca 80 %) do již použitých kartonových krabic, jenž tak dostávají druhou šanci a přispívají ke snížení množství odpadu. Jedná se zejména o krabice v nichž k nám chodí zboží od našich dodavatelů a od hodných lidí z našeho okolí, kteří nám je místo jejich vyhazování nosí do provozovny. Zbylých cca 20 % zásilek balíme do nových krabic vyrobených min. ze 70 % z recyklovaného papíru.

Jako výplň pak používáme hlavně staré letáčky, noviny a perforovaný karton, který si sami vyrábíme z již nepoužitelných nebo nadbytečných krabic v naší skartovačce HSM ProfiPack C400. Tímto způsobem nejenže minimalizujeme produkci nového odpadu, ale zároveň poskytujeme našim zákazníkům ekologicky šetrnější alternativu bez kompromisu v ochraně zasílaného zboží. Výplně a výztuže dáváme do krabic hodně, abychom předešli poškození zboží při přepravě.

Další typ používané výplně je bohužel z plastu. Ale i zde se jedná minimálně z 95 % o již použité různé plastové folie a bublinky všech typů a velikostí. Pouze zbylých cca 5 % tvoří nová zelená bublinková folie, která je min. z 50 % vyrobena z recyklovaného plastu. Používáme ji pouze na obalení choulostivého dražšího zboží.

Tisk jsme minimalizovali a nové cartrige téměř nedokupujeme. Barvu do inkoustové tiskárny pro tisk štítků na zásilky a dokumentů si doplňujeme sami. Vydané faktury již dlouhé léta posíláme z 99% v elektronické formě.

Tato praxe, které se držíme již bezmála 7 let, je naším malým příspěvkem k ochraně naší krásné a jedinečné planety a podporuje myšlenku recyklace a reutilizace materiálů.