Vážení zákazníci, od 20.02. do cca 10.03. 2024 je eshop ze zdravotních důvodů (rehabilitace) zcela zavřený bez možností objednávání zboží. Objednávky uskutečněné do 20.2. budou vyřízeny nejpozdějí do 22.02.2024. Děkujeme za pochopení.

Proč v době koronaviru (COVID-19) raketově roste cena zlata

Zlato jako uložiště hodnot

Ke zlatu se lidé vracejí v dobách nejistot a krize jako k uchovateli hodnot. Zatímco v dobách prosperity nad uchovateli hodnot převládají investice a snaha o opatření aktiv (tj. dalších zdrojů příjmu) v dobách nejistých je třeba uložit hodnotu, neboť jen Bůh ví, jaké budou dopady ohrožení a které společnosti a formy podnikání budou jednak ohroženy riziky (klesne výnos), jednak zasaženy panikou (klesne cena akcí i při zachování výnosu).

Je třeba si uvědomit, že v minulosti platilo. že peníze = zlato (a stříbro).

Tak jako každá krize bude mít tato své poražené i vítěze. A jisto jistě nás donutí jinak uvažovat o obchodě, investicích i podnikání. Příkladem české společnosti, která se v krizi dokázala rychle zorientovat a nabídnout na světové trhy unikátní produkt je česká firma Workswell. Ta nabízí termokameru pro screening horečnatých stavů. Věříme, že na situaci zareagují i další české firmy a dokáží získat nové uplatnění na trzích, které díky koronaviru (bohužel) vzniknou.